Üniversite Stajları

Yeni Dünyada Sürdürülebilir Staj!


1.Aşama:
İlk Başvuruyu Tamamlayın

Sanal Uluslararası Staj Programı başvuru süreci, önce genel başvuru, ikincisi sanal video başvurusunun tamamlanması olmak üzere iki bölüm halinde yapılmaktadır. İlk genel başvuru sizden aşağıdakileri içerecek birkaç önemli ayrıntı belirlemenizi isteyecektir:

1. Tercih Edilen Başlangıç ​​Tarihi:  Çevrim içi Uluslararası Staj Programlarımız her Pazartesi başlar. Başvuru sahiplerinden, seçtikleri başlangıç ​​tarihinden en az 6 hafta önce bir başlangıç ​​tarihi seçmelerini rica ediyoruz. Tarihler ve Fiyatlar sayfamızda program başlangıç ​​tarihlerinin tam listesini bulabilirsiniz.

2. Seçilen Odak ve İlgili Kariyer Alanı veya Ülke tercihi yapılır

3. İstenen Program Süresi ve Haftalık Çalışılan Saatler:

Haftada 10 saat 4 haftalık bir staj, haftada 20 saat 8 haftalık bir staj veya haftada 10 saat 16 haftalık bir staj yapabilirsiniz. 

Aşağıdaki süre ve haftalık saat kombinasyonları, birçok üniversite staj gereksinimlerini destekleyen uygun seçenekler olacaktır:

1 Aylık süre – Haftada 10 saat
2 Aylık süre – Haftada 20 veya 30 saat
3 Aylık süre – Haftada 10, 20 veya 30 saat
4 Aylık süre – Haftada 10 saat

4. Özgeçmişinizi / CV’nizi Yükleme


2. Aşama:
Sanal Video Uygulamasını Tamamlayın

İlk başvuruyu tamamladıktan sonra Sanal Video Uygulamamızı tamamlamaya davet edileceksiniz. 

Video uygulaması sanal bağlantılar olarak seçildi ve sanal bir uluslararası stajın ana bileşeni olacak. Başarılı bir çevrimiçi stajyerlik için yeni platformları anladığınızı gösterme, dijital bir uygulama ile etkileşim kurma ve ekranda rahat hissetme yeteneği çok önemli olacaktır. 

Kaydedilen yanıtların tamamlanması yalnızca 10-15 dakika sürecektir ve tüm video görüntüleri, eşleştirme işlemi sırasında olası ev sahibi şirketlere de gösterilebilir.

Sanal Video Video Uygulama Soruları:

  1. Öğrenci neden sanal bir staj yapmakla ilgileniyor?
  2. Öğrencinin kendi özel kariyer odağını nasıl seçti? İlham kaynağı nedir?
  3. Öğrenci dijital bir staj sırasında karşılaşmayı ve üstesinden gelmeyi bekledikleri nelerdir?
  4. Stajyer daha önce bir takımda nasıl başarılı bir şekilde çalıştı mı?
  5. Stajyer ortaya hangi beceri ve deneyimleri getiriyor ve bunları stajlarında nasıl kullanmayı düşünüyor?

3. Aşama:
Resmi Teklifinizi Bekleyin

Tamamlanan tüm Sanal Video Başvuruları, e-posta yoluyla resmi bir teklif mektubu alan herhangi bir başarılı başvuru sahibiyle birlikte gönderildikten sonra iki iş günü içinde incelenecektir. Resmi teklif mektubu, program ayrıntılarınızı onaylayacak ve herhangi bir ek sorunuz olması durumunda, bir Program Deneyimi Yöneticisi ile bir görüşme planlamanıza izin verecektir.


4. Aşama:
Kabulünüzü Onaylayın

Staj teklifini resmi olarak kabul etmek isteyen herhangi bir öğrencinin, başlangıç ​​tarihinden en geç 6 hafta önce resmi teklifi kabul ettiğini onaylaması gerekecektir. Kabul, kabul ücretinizi ödediğinizde ve nihai ödeme borçlu olduğunuzda, ancak dinamik ev sahibi şirketlerimizden birinden bir yerleştirme teklifini resmi olarak kabul ettiğinizde onaylanır.