Ebeveyn Desteği

Yeni Dünyada Sürdürülebilir Staj!

Ebeveynler için Önemli Bilgiler

Her stajyerin arkasında tutkulu ve destekleyici bir ebeveyn vardır. Siz ve öğrencinizin yaz tatilini en iyi şekilde kullanmanın, bağlı kalmanın, becerilerini geliştirmenin ve lise sonrası başarıya bakmanın en iyi yolunu belirlemek için birlikte çalışacağınızı biliyoruz.

Dijital Staj Temelleri programını oluştururken, çocuğunuzun bu fırsata evinizden erişirken kariyer keşfi, ekip çalışması ve proje yönetimine odaklanan profesyonel bir deneyime tamamen dalması için bir fırsat yaratmaya çalıştık. Bu fırsatın, öğrencilerin gelecekte yüz yüze staj yapabilmeleri için güçlü bir temel oluşturarak endüstriye maruz kalmalarına ve kariyer araştırmalarına katılmalarına olanak tanıdığına inanıyoruz.

Bu sayfayı, öğrenciniz için doğru uygunluk ve fırsat olup olmadığına karar vermeyi en iyi şekilde desteklemek için programımızı ve sonuçlarımızı anlamanıza yardımcı olmak için oluşturduk ve başvuru sürecinden program sırasında kabulüne ve desteklenmesine kadar sizi temin ederim. her adımda oğlunuz veya kızınızla birlikte olun.


Lise öğrencileri neden staj yapmalı?

Hem öğrenci hem de veli olarak, lise öğrencileri için staj fırsatı bulduğunuzda veya bir lise öğrencisinin neden ihtiyaç duyabileceği konusunda kafanızı karıştırmanız tamamen anlaşılır bir durumdur. Ayrıca, stajları, tam zamanlı istihdama giden son adım olarak yaz veya tam zamanlı staj arayan üniversite veya yeni üniversite mezunları ile doğrudan ilişkilendirebilirsiniz. 

Fırsatların faydalarını görebilseniz bile, bir lise öğrencisinin katılabileceği diğer birçok ders dışı aktiviteye karşı bir staj yapmayı düşünebilirsiniz, listeyi spor, kulüp ve yaz kampları listesine koyabilirsiniz. Öğrencilerinizi okullarında ve yaz aylarında ders dışı etkinlikleri keşfetmeye ve bunlara katılmaya kesinlikle teşvik etsek de, stajlar öğrencinize kariyer keşfine bir başlangıç ​​yapma fırsatı sunar. 

Profesyonel Dünyaya Bir Bakış

Lisede staj gibi profesyonel bir deneyimi tamamlamak, öğrencinize profesyonel dünyaya ilk bakışını verebilir; bu, birçok öğrencinin üniversiteye kadar bile almadığı bir dünyadır. Ayrıca, lise öğrencilerinin daha üniversiteye başlamadan önce kariyer yollarını keşfetmelerine ve gelecekte doğru üniversite ve ana dal seçimini yapmalarına ve daha sonra kariyer yapmalarına olanak tanıyan farkındalık, beceriler ve ağ oluşturmalarına yardımcı olabilirler. 

İlgi Alanlarının Kariyer Yönetimine Nasıl Uyduğunu Öğrenin

Stajlar, öğrencilerin ilgi alanlarına bakmalarına ve bunun gelecekteki kariyer gelişimine nasıl uyduğunu anlamalarına izin vermek için harika olabilir, örneğin, çocuğunuz lise bilgisayar derslerinde başarılıysa, sonra bir bilgisayar mühendisliği şirketinde staj yapmak veya bir dijital pazarlama şirketini desteklemek. bir ilginin gidebileceği birçok farklı yolu görmelerine izin verebilir.

Ne Yapmak İstemediklerini Öğrenin

Tersine, ancak aynı derecede faydalı bir şekilde, sınıfa olan ilgilerinin profesyonel dünyaya tam olarak yansımadığını ve bir sonraki stajlarının yeni bir kariyer alanı ve endüstriyi keşfedeceğini keşfedebilirler. Her iki senaryoda da öğrenciniz, kariyer yönetimine dair içgörü bilgisiyle uzaklaştı ve birçoğunun üniversitede gelişmeye başladığı ve üniversiteye girdikten sonra akademik ve kariyer kararlarını bilgilendirmeye yardımcı olacak değerli bir ders aldı.

Ağ Kurun

Son olarak, daha önce duymuşsunuzdur eminim, gelecekteki kariyer fırsatları için ağ kurma anahtarıdır ve lisede staj yapmak, öğrencinizin profesyonel ağını oluşturmaya başlamasının mükemmel bir yoludur. Stajları sırasında, potansiyel olarak profesyonel bir mentorun yanı sıra önemli kişileri belirleyebilirler. Yakın gelecekte akıl hocaları, öğrencinizin üniversite başvuruları için bir tavsiye mektubu sağlamaya yardımcı olabilir veya sadece nerede okula gittikleri ve nasıl karar verdikleri hakkında fikir verebilir. Uzun vadede bu akıl hocası ve ağ, öğrencinizin ilk üniversite stajını bulmasına ve mezuniyet sonrası potansiyel olarak iş bulmasına yardımcı olabilir. 

Lise öğrencileri için bir stajın faydaları sayısız olsa da, ilgi alanlarına, becerilere, deneyime, riske, zamana ve daha fazlasına bağlı olarak öğrenciniz için doğru olanı bulmak zor olabilir. Sanal Staj Temelleri programımız, öğrencilerin kariyer keşif yolculuğuna başlarken deneyim ve profesyonel bir ağ oluşturabilecekleri yapılandırılmış ve destekleyici bir program sağlayarak engelleri hafifletmeye çalışırken fırsatları bilerek oluşturuldu.


Dijital Staj Temelleri Programına Genel Bakış

Dijital Staj Yerleştirme

Temeller programımız, öğrencinizin seçtikleri kariyer grubuyla doğrudan ilgili bir şirkette çalışmaya yerleştirileceğini garanti eder. Öğrencilerin temel idari projelerden daha fazlasını gerçekleştirebilmelerini sağlamak için tüm işler bir grup projesi olarak teslim edilir ve tam proje planı hem ev sahibi şirketin hem de öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılır.

Müfredatı Tamamlama

Tüm öğrencilere atanan haftalık projeleri tamamlamaları için gerekli araçların ve temelin verilmesini sağlamak için, Dijital Stajlar, öğrencilerin öğrendiklerini açıp gerçek zamanlı olarak soru sorabildikleri her hafta bir canlı sınıf tarafından desteklenen çevrimiçi bir müfredat oluşturmuştur. anlama.

Proje Bazlı Çalışma

Dijital Stajlar, öğrencilerin akademik portföylerine ekleyebilecekleri ve gelecekteki stajların yanı sıra üniversite ders çalışmalarında kullanabilecekleri bir dizi çıktı listesi ile ayrılmalarına olanak tanıyan yapılandırılmış bir proje planı oluşturmak için çalıştı.


Takım Çalışması

Ekip çalışması ve işbirliğinin yeni bir çalışanı işe alırken en çok aranan becerilerden bazıları olduğunu ve aynı zamanda hem lise hem de üniversite ortamlarında çok değerli olan beceriler olduğunu belirtti. Tüm öğrencilerin atanan Dijital Staj desteklerinin ötesinde bir destek sistemine sahip olmalarını sağlamak için, tüm öğrencilerin haftalık ödevlerini tamamlamak için 3-4 kişilik ekipler halinde çalışmasını sağlayan programımızı oluşturduk.

Atanan Takımlar

Görevlendirilen ekiplerimiz, öğrencilerin birbirlerini destekleyebilmelerinin yanı sıra birbirlerinden öğrenebilmelerini sağlamak için ilgi alanlarına, güçlü yönlere, saat dilimlerine ve deneyimlere göre dikkatlice planlanır ve gruplanır. Staj kolaylaştırıcımız, projeleri hakkında destek ve geri bildirim sağlarken, birbirlerinin güçlerini en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak için her grupla haftalık olarak kontrol eder.

Bir Topluluk Anlayışı Oluşturmak

Uzaktan çevrimiçi programlamanın büyük bir riski, izolasyon hissidir, bu nedenle Dijital Staj Temelleri Programımız, öğrencilerin atanmış gruplarının ötesinde stajyerlerle tanışmalarına ve birbirlerinden öğrenmelerine olanak tanıyan haftada 3 saatten fazla canlı içeriğe sahiptir.


Sürekli Destek

Dijital Staj programı boyunca öğrenciniz ve sizin tam Dijital Staj personeli tarafından desteklenir. Size ve öğrencinize doğrudan destek olan Program Deneyimi Yöneticisi (PEM), öğrencinizi program öncesinde, sırasında ve sonrasında desteklemek için büyük veya küçük her türlü soruyu yanıtlamaya hazırdır. PEM’in ötesinde tüm kariyer gruplarına, canlı dersleri verecek ve tüm müfredat ve şirket sorularını destekleyecek bir Staj Kolaylaştırıcısı atanır. Program boyunca akademik destek olacaklar.


İstihdam Odaklı Kılavuzlar (Yetkinlik Akademisine Erişim)

Müfredat, özgeçmiş / CV ve mülakat tavsiyeleri ile staja hazırlanmayı staj boyunca ve profesyonel iletişim, proje yönetimi, takım çalışması ve çok daha fazlasına dokunmanın ötesinde destekler.