Kapsam

Yeni Dünyada Sürdürülebilir Staj!

Programımız, staj konusunda tam destek oluşturmak için tasarlandı ve herkesin dijital stajdan tam anlamıyla yararlanmasını sağlamak için işveren ve stajyer ile haftalık buluşma oturumları oluşturuldu.

Programımızın tamamı aşağıda açıklanmıştır ve şunları içerir:


Dijital Staj

Staj programımız, seçtiğiniz ülkede veya kariyer alanında haftada 10-20-30 saat stajyerlik yerleştirmeyi garanti eder. Tüm stajlar, akademik gereksinimleri karşılamak için en az 120 saat çalışma gerektirir ve her hafta tamamlayacak kadar işe sahip olmanızı sağlamak için başlangıçtan itibaren net bir planla ve proje tabanlı olarak yürürtülür.

Proje Bazlı Çalışma

Dijital Stajlar, tüm ev sahibi şirketlerin net bir çalışma planı olduğundan ve uzak stajyerin her zaman meşgul olduğundan emin olmak için ilk haftayı çok daha ileriye götüren açık proje tabanlı çalışma açıklamaları sağlamasını gerektirir. Bu projeleri tamamlayarak öğrenciler özgeçmişinize / özgeçmişinize eklemek için harika deneyime sahip olacaklar ve işinizin uzak doğasına rağmen, gelecekteki kariyer yönetimlerini keşfetmeye yardımcı olabilecek bir profesyonel ağına sahip olacaklar.


Uzaktan Topluluk Anlayışı Oluşturma

Uzaktan bir stajı tamamlamak, izole veya bağlantısız hissetme riski taşır ve bu nedenle farklı stajyerlerle bağlantı kurmak ve bir topluluk oluşturmak için birden fazla temas noktası oluşturmuştur. Bu fırsatlar, stajyerin kabul ettiği ilk günden stajlarını tamamladıktan sonrasına kadar devam eder.

Haftalık Görüşmeler

Tüm öğrenciler, moderatörün rehberli grup tartışmaları soracağı ve herhangi bir soru veya endişeye zemin hazırlayacağı haftalık görüşmeye katılabilir. 

  1. Salı 19:00 – 20:00
  2. Çarşamba 17:00 – 18:00

İki haftada bir İş Web Seminerleri

Şu anda programa bağlı olan, stajlarına aktif olarak katılan veya yeni mezun olan tüm öğrenciler, iki haftada bir canlı web seminerlerimize katılmaya davet edilecektir. Web semineri konuları şunları içerebilir: Girişimi İş Yerine Getirme, Akıllı hedefler oluşturma, Küresel Bir Kariyere Başlama, Uzaktan Küresel Ağ Oluşturma ve çok daha fazlası. Web seminerleri harici uzmanlıklara dayanır ve konuk konuşmacılar veya moderatörler içerebilir. 

Web seminerleri, aksi belirtilmedikçe Cuma günleri 19:00 ‘da yapılacaktır.


Profesyonel Gelişim Desteği

Tüm uzaktan staj süreci boyunca destek olmadan, katılımı kaybetme ve profesyonel başarılar için fırsatları kaçırma ve önemli bir ağ kurma şansı vardır. Sonuç olarak Dijital Staj, öğrencilere tüm staj programı boyunca yol göstermek ve gelecekteki kariyer yönetimlerini düşünmelerini ve planlamalarını sağlamak için ek mesleki gelişim desteği ekledi. 

Atanmış Program Deneyimi Yöneticisi

Her öğrenciye, kabul, yerleştirme ve staj sürecinde öğrenciye rehberlik edecek bir Program Deneyimi Yöneticisi (PEM) atanacaktır. Her Perşembe, tüm öğrenciler ve ev sahibi şirketler, projenin tamamlanması, genel geri bildirim ve destek talebi hakkında bilgi almak için bir e-posta check-in alacak. Bu, hem öğrencilerin hem de ev sahibi şirketlerin süreç boyunca aktif olarak meşgul olmalarını ve herhangi bir endişe olması durumunda doğrudan PEM’leriyle çalışabilmesini sağlayacaktır.

Atanmış Staj Koçu

PEM’lerinde haftalık check-in’lerin dışında, tüm öğrencilerin atanmış bir staj koçu programı, orta nokta check-in ve son koçluk olacaktır. Son çağrı, öğrencinin tüm stajı yansıtmasına, süpervizör değerlendirmesini açmasına ve bir Küresel Kariyer Yönetim Planı oluşturmasına olanak tanıyacaktır .

Desteklenen Süpervizörler ve Ev Sahibi Şirketler

Stajyerlerimizin uzaktan çalışma ve uluslararası stajlarda en iyi uygulamaları ortaya çıkarmaları için desteklendiği yöntemle aynı şekilde, tüm süpervizörler ve ev sahibi şirketler, uzak uluslararası stajyerlerin nasıl yönetileceği konusunda kılavuzlar ve eğitim alacaklar.

Bir stajyere ev sahipliği yaptıkları süre boyunca Sanal Stajlar tüm ev sahibi şirketlere aktif olarak giriş yapacak ve herhangi bir sorun çıkması durumunda ek destek sağlayacaktır. Stajın sona ermesinin ardından, tüm danışmanlara stajyer için bir süpervizör değerlendirmesi sağlama fırsatı verilecektir.

Tüm süpervizörlerin stajyerleriyle günlük e-posta veya sohbet yoluyla check-in yapması ve haftada bir arama veya sanal toplantı planlaması gerekir.


Ulusal / Uluslararası Odaklı İstihdam

Dil kurslarına erişim

Öğrenciler dünya çapında çalışacaklarından, Dijital Staj, öğrencilerin ev sahibi şirketlerinin diline giriş yapmalarına ve günlük işlerinde selam ve diğer ifadeleri uygulamaya başlamalarına olanak sağlamak için programlarımıza çevrimiçi dil kursları yerleştirmiştir. Bir ülkenin dilini anlamak, o ülkenin kültürünü daha iyi anlamanın bir yoludur ve programımızın temel öğrenim sonucudur.

Kariyer Köprüsü

Ulusal ya da Uluslararası staj programı bir öğrencinin çalıştıkları kültürde gezinmesine yardımcı olan ve herhangi bir işyeri senaryosunda ihtiyaç duyulan temel mesleki becerileri ortaya çıkaran özel olarak geliştirilmiş küresel staj müfredatımız tarafından desteklenmektedir. Müfredat, özgeçmiş / CV ve mülakat tavsiyeleri ile staja hazırlanmayı staj boyunca ve profesyonel iletişim, proje yönetimi, ağ oluşturma ve çok daha fazlasına dokunmanın ötesinde destekler.