Staj Bursları

Yeni Dünyada Sürdürülebilir Staj!

2020 A-Level Destek Bursu

(Başvurular artık kapalıdır)

Yükseköğretimin 2020’den daha fazla kesintiye uğramasına neden olan bir yıl düşünmek zor. 13 Ağustos Perşembe günü, Birleşik Krallık’taki birçok A seviyesi öğrencisi sınavlara girmelerine izin verilmeden sınav sonuçları ile ödüllendirildi. Bu, öğrencilerin akademik yeteneklerini yansıtmayan notlarla ödüllendirilmesine yol açtı. Kuşkusuz en büyük potansiyel sonuç, birçok öğrencinin ilk tercih ettikleri üniversitede bir yer almamaları veya seçtikleri kursta bir yer almamalarıdır.

Sanal Stajlardaki herkes, hevesli öğrencilerin kendi hataları olmadan geleceklerinin etkilendiğini görmekten çok üzülüyor. Yardım etmek istiyoruz. Notları haksız yere düşürülen A seviyesi öğrenciler için 5 yeni burs oluşturuyoruz. 

Kapmak için 5 Burs

Programımız size staj yerinizin tam kontrolünü verir. Çalışacağınız kariyer alanını seçiyorsunuz, stajınızın süresini seçiyorsunuz ve başlangıç ​​tarihinizi seçiyorsunuz.

Sanal bir stajı tamamlamanın, A seviyesi notlandırma hayal kırıklığının ardından hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz ilgili kariyer deneyimini kazanmanıza bir şekilde yardımcı olacağını umuyoruz.

Uygunluk

Aşağıdaki kriterlerden en az birini karşılamalısınız:

  • UCAS’ın öngördüğü notlarınız CAG’nizden (Merkez Değerlendirilen Not) daha yüksektir
  • Üniversiteye başvurdunuz ve şartlı teklifler aldınız, ancak CAG’nizin kurs kabul şartlarından düşük olması nedeniyle hiçbir üniversite tarafından kabul edilmediniz
  • Hükümetin 17 Ağustos 2020’de U dönüşü CAG’leri kabul etme kararından önce ilk tercihiniz olmayan bir üniversitede yerinizi kabul ettiniz
  • Kursun aşırı kalabalık olması nedeniyle, CAG’nizle kabul koşullarını yerine getirmenize rağmen, ilk tercih ettiğiniz üniversite tarafından bir kursa kabul edilmediniz.

Ek olarak, aşağıdakilerin tümünü karşılamalısınız:

  • İngiltere merkezli bir akademik kurumdan ilk A seviyesi notlarınızı 13 Ağustos 2020’de (veya İskoçya’daysa 4 Ağustos’ta) almış olmanız gerekir
  • Staj programına katılmak için 18 yaşından büyük olmalısınız

Burs Başvuru Süreci

Tüm 5 Bursları için başvurular resmi olarak 20 Ağustos 2020 saat 10: 00’da (BST) açılacak ve 20 Eylül 2020’de saat 23: 59’da kapanacaktır.

Başvurmak için A seviyesi notlarınız, mesleki hedefleriniz ve staj gereksinimlerinizle ilgili sorulardan oluşan başvuru formumuzu doldurmanız gerekecektir. Başvuru formunu doldurduktan sonra, tüm başvuru sahiplerinden bursu neden hak ettiklerini ve neyi başarmalarına yardımcı olacağını bize anlatmaları için bir dakikalık asansör konuşmasını tamamlamaları istenecektir . Asansör konuşması tek yönlü bir video röportaj olarak sunulacaktır. Başarılı bir asansör konuşmasının nasıl yapılacağına dair ipuçları burada bulunabilir.

Burs İncelemesi

Tamamlanan tüm başvurular en az 2 dahili burs hakimi tarafından incelenecektir. Burslar, yukarıda belirtilen kriterlere ve asansör sahalarının kalitesine göre verilecektir. Burs başvuruları aşağıdaki zaman çizelgesinde incelenecektir:

  • 21-24 Eylül 2020 – Başvuru İncelemesi
  • 28 Eylül 2020 – Burs Kazananları Açıklandı

Burs Kazananlar

Tüm burs kazananlar, 28 Eylül 2020 BST 12: 00’dan önce e-posta veya telefonla resmi olarak bilgilendirilecektir. Burs alıcılarının resmi listesini görmek için 28 Eylül’den sonra burayı tekrar kontrol edin. 

Tüm kazananlar 5 Ekim 2020’den itibaren stajlarına başlayabilecekler.