Sağlık ve Güvenlik Soruları

Yeni Dünyada Sürdürülebilir Staj!

Sanal Stajlar, tüm program katılımcılarımız için güvenli ve sağlıklı bir uzaktan çalışma ortamı sağlamayı taahhüt eder. Bu nedenle, katılımcılarımızı sanal staj ortamında oluşabilecek her türlü dijital tacizden korumaya yüksek öncelik veriyoruz. Dijital taciz birçok şekilde ortaya çıkabilir, ancak genel olarak şu şekilde tanımlanabilir: Bilgi ve iletişim teknolojilerinin bir kişi veya grup tarafından kendini savunma gücü nispeten daha az olan başka bir kişiye defalarca zarar vermek için kullanılması. Dijital taciz türleri aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: Siber zorbalık Siber taciz Aşağılama Sömürü ve Zorlama Sexting Trolling Dijital tacizin gerçekleşebileceği ortamlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içerir: E-posta Mesajlaşma uygulamaları (WhatsApp, Slack ve WeChat gibi) Sosyal medya platformları (Twitter, Facebook ve Instagram gibi) Blog platformları (Medium, Tumblr ve WordPress gibi) Yorum bölümleri (dijital haber platformlarında, kişisel bloglarda ve YouTube sayfalarında bulunanlar gibi) Katılımcılarımızın süpervizörlerinden, iş arkadaşlarından veya başka bir program katılımcısından dijital tacize uğramasını önlemek için adımlar atmak Sanal Stajların durum tespiti niteliğindedir. Bu adımlar şunları içerir: 1. Tüm ev sahibi şirketlerin, stajyerlerin ve dahili personelin uyması gereken bir Ayrımcılık Karşıtı, Taciz, Zorbalık Politikası uygulamak . Politika ayrıca tüm ev sahibi şirketlere verilir ve herhangi bir stajyer işe alınmadan önce imzalanması gerekir. Ayrıca, tüm stajyerler için başlangıç ​​tarihinden önce imzalamaları gereken program hüküm ve koşulları ile birlikte verilir. 2. Personelimizin herhangi bir dijital taciz bildirimine hızlı ve uygun şekilde yanıt vermesi için yeterli eğitimi sağlamak . Herhangi bir dijital taciz vakası bildirilirse personelimizin izleyeceği özel bir eylem planımız var. Bu, stajyerlerin ihtiyaçlarını ve sonraki adımlarını desteklerken Sanal Stajlardan ve stajyerlerin üniversitelerinden uygun kişileri bilgilendirmeyi içerir. Stajyerlerin dijital tacizi belirleyip bildirebilmeleri için rehberlik ve destek sağlamak. Tüm stajyerler, stajlarına başlamadan önce bir bilgi paketi alacaklardır. Bu paket, çeşitli dijital taciz türlerini ve herhangi bir olayı bildirmek için kimlere güvenli bir şekilde ulaşabileceklerini açıklayan öğrenciler için bir kılavuz içerecektir.
Uzaktan stajlar bir stajyerin evinin rahatlığında tamamlanabilirken, yine de sağlıklarını ve refahlarını etkileyebilecek potansiyel riskler vardır. Stajyerlerimizin ergonomik tehlikelerin üstesinden gelebilmelerinin yanı sıra uzaktan çalışmada farkındalığı sürdürmelerini sağlamak, stajyerlerimizin her birinin başarısı için çok önemlidir.
Çevrimiçi müfredatımızda stajyerler, bir ev işyerinin nasıl kurulacağına dair eksiksiz bir rehber sunar. Ayrıca, öğrencilere stajlarında gezinirken destek olmak ve günlük deneyimleri boyunca rehberlik etmek üzere orada bulunan bir Program Deneyimi Yöneticisi atanır. Aşağıda, bir ev işyeri kurarken bazı yaygın ergonomik tehlikeleri ve öğrencilerin uygulayabileceği bazı kolay çözümleri belirledik: Ergonomik Tehlikeler: Yanlış ayarlanmış iş istasyonları veya sandalyeler Zayıf veya rahatsız edici ışık Kötü duruş Garip hareketler Hızlı Ergonomik Düzeltmeler: 1. Kanepeden kalkın ve bir çalışma alanına girin : Kanepe rahat iken duruşunuzu desteklemez ve günlük çalışıyorsanız ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. 2. Sandalyenizi ayarlayın: Koltuğunuzun yüksekliğinin, dirseğiniz masaya 90 ° bükülerek oturmanıza izin verdiğinden emin olun 3. Monitörünüzü ayarlayın: Ekranınızı yaklaşık bir kol boyu uzakta tutun, böylece göz yorgunluğunu azaltır ve görmek için eğilmek zorunda kalmazsınız, bu da duruşunuzu bozar. Ekranınızın üst kısmı göz hizasında olmalıdır ve bir dizüstü bilgisayardan çalışıyorsanız, bu önerileri karşılamak için bir dizüstü bilgisayar standı ve harici klavye satın almaktan yararlanabilirsiniz. Doğrudan önünüze yerleştirilmiş iki monitörünüz varsa veya aynı anda her ikisinden de çalışıyorsanız, onları eşit şekilde önünüze yerleştirin. 4. Erişim Sınırı: Farenizin, klavyenizin, telefonunuzun ve diğer araçlarınızın erişilebildiği ve ihtiyacınız olan şeye hızlı bir şekilde ulaşmak için ekseni etrafında dönmeniz, eğmeniz, fazla uzatmanız veya daha fazlasını yapmanız gerekmeyen bir masa alanı oluşturun. 5. Molalar Verin: Çalışmanızın her saatini güzel bir şekilde tamamladığınızdan emin olun.
Buffer - State of Remote Work 2019 Raporu , uzaktan çalışmanın çok fazla faydası olsa da,% 22'sinin iş sonrası fişini çekmekte zorlandığını,% 19'unun yalnızlık yaşadığını ve% 10'unun evde dikkat dağıtıcı unsurlara dikkat çekmesini içermesinin bazı dezavantajları olduğunu belirtti. Sanal Stajlar bu zorlukları anlar ve bir program oluşturmak ve buna bağlı kalmak için stajyerlerle birlikte çalışır, stajyerlerin olumlu bir deneyim sürdürmelerini sağlamak için haftalık olarak check-in yapar ve staj etrafında bir topluluk oluşturmak için yerleşik etkinlikler ve tartışmalar sağlar. Ayrıca şunları öneriyoruz: Bir yapı ve program oluşturma: Özellikle dünya genelindeki küresel şirketlerle bağlantı kurma açısından uzaktan çalışmanın en büyük faydalarından biri, neye ne zaman değil neye odaklanma becerisidir. Esasen, stajyerlerin en iyi şekilde çalışmalarını sağlayacak bir program oluşturmalarına ve ardından ne yapılması gerektiğine odaklanmalarına izin vermek. Girişlerin Oluşturulması ve Geri Bildirim Döngüsü Oluşturulması: Sanal Stajlar, bir süpervizörün stajyerlerle ne sıklıkta check-in yapması gerektiğine dair bir gereklilik belirler. Süpervizörlerin ayrıca stajyerlerin haftada kaç saat çalıştığını, hangi projeyi tamamladıklarını, bir sonraki hafta hangi projeyi tamamlamaları gerektiğini ve iyileştirmek için yapabilecekleri bir şeyi onaylayan haftalık bir proje darbesi oluşturmaları gerekir. Bu iki parça, stajyerlerin motive olmalarına ve tüm stajlarını düşünmelerine yardımcı olur. Zihinsel molalar verin: Belirli bir aktif çalışma döngüsü etrafında kapsamlı araştırmalar ve ardından bir mola verilirken, en temel kural sizin için işe yarayan bir ritim bulmaktır. Bu, 50 dakikalık bir çalışma ve ardından 10 dakikalık bir ara, tüm çalışmaları 30 dakikalık parçalara ayırma veya tamamen farklı bir program olabilir. Seçtiğiniz zamanlamalar ne olursa olsun, ekrandan inmek, nefes almak, germek ve yeniden şarj olmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Bağlı Kalın : Yalnızlık uzaktan çalışma açısından büyük bir risk olabileceğinden, tüm stajyerleri program boyunca meslektaşları, süpervizörleri ve program deneyimi yöneticileri ile bağlantıda kalmaya teşvik ediyoruz. Stajyerler, haftalık kontroller, grup tartışmaları ve küresel kariyer web seminerlerinden yararlanarak bunu kolayca yapabilirler.